Chtěli jste na COMIMPEX print ?www.c-print.cz

KAMEROVÝ SYSTÉM V OBCI

Případová studie OBCE MOKRÁ-HORÁKOV

jak jsme SNÍŽILI KRIMINALITU DÍKY ROZMÍSTĚNÍ KAMER NA STRATEGICKÁ MÍSTA V OBCI

Comimpex-kolaze-10-23-prijezd-do-obce.jpg


Mokrá-Horákov je obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji, která má rozlohu cca 12 km² a žije zde přibližně 2 800 obyvatel. Obec má dlouhodobé řešení kamerového systému od společnosti COMIMPEX. Je zde nyní rozmístěno 15 venkovních kamer a plánují se další instalace.

Řešení KAMEROVÉHO SYSTÉMU

Zajistili jsme komplexní řešení KAMEROVÉHO SYSTÉMU:

  • Zjištění všech požadavků a potřeb zákazníka
  • Kamerová studie
  • Návrh projektu
  • Dodávka profesionálních kamer AXIS
  • Dodávka serveru a instalace kamerového softwaru CXC
  • Zaškolení uživatelů
  • Pravidelné servisní úkony – fyzická kontrola hardwaru
  • Pravidelné aktualizace a správa zařízení
  • Postupné rozšíření kamerového systému na další strategická místa a do sousední obce Podolí

PROČ SPOLUPRACOVAT s firmou COMIMPEX

Spolupráce trvá již od roku 2007, kdy docházelo ke zvýšenému vandalismu v okolí obecní Mediatéky. V obci jsme následně instalovali i jedny z prvních kamer do školy. Díky dobré spolupráci a spokojenosti na prvních projektech, se obec rozhodla další rozšíření kamer realizovat opět s námi.

funkční řešení a enormní snížení kriminality

Kamery v obci jsou připojeny na server se záznamem. V případě vandalismu či jiné trestné činnosti vstupuje obec do jednání s Městkou policií Šlapanice, jejichž zaškolení policisté mají přístup na obecní server a potřebné záznamy si sami zajistí. Kamery jsou námi pravidelně kontrolovány a servisovány.
Nasazením kamer na strategická místa v obci jsme docílili snížení kriminality téměř o 90 %. Díky této zkušenosti a další prevenci, plánuje obec instalaci dalších kamer na příjezdové cesty, do klidových zón a nově vznikajících zástaveb.

COMIMPEX: Reference klienta OBEC MOKRÁ-HORÁKOV

„Po dlouholetých zkušenostech spolupráci s firmou COMIMPEX rádi doporučíme. Lidský přístup, selský rozum a smysluplná komunikace je to, čeho si na COMIMPEXU opravdu vážíme. Stejně tak, pokud někdo váhá, jestli se investice do kamerového systému vyplatí, tak za nás jednoznačně velké ANO. Po zavedení prvních kamer byl úbytek vandalismu tak markantní, že jsme s dalším rozšířením kamerového systému již vůbec neváhali.“

Michal Janků, místostarosta obce Mokrá-Horákov
 

Další reference

Proč řešit KAMEROVÉ SYSTÉMY s námi

Jsme dlouholetí specialisté na kamerové systémy a realizovali jsme mnoho různých projektů nejen pro města a obce, ale i pro firmy, školy, veřejné instituce, nebo pro specifické klienty jako Armáda ČR, Policie ČR a Městská policie.

Zaujali jsme vás?

Ozvěte se nám