Chtěli jste na COMIMPEX print ?www.c-print.cz

Znáte cenu svých dat?

Pokud by hackeři napadli vaši firemní síť např. ransomwerem (tzv. vyděračským virem, který zašifruje vaše data), zřejmě by chtěli i finanční částku, která by měla zajistit vrácení dat. Obecně se ale doporučuje výkupné neplatit. Nemáte žádnou záruku odšifrování vašich dat, a navíc si kyber zloději mohou již ukradená data zkopírovat a zkoušet je prodat dál, třeba zrovna vaší konkurenci.

17. 3. 2021

STÁLE STEJNÉ CHYBY


Přestože článků o ochraně dat již byla napsána spousta, zaměstnanci stále dělají stejné chyby. Otevírají neznámé adresy, klikají na podezřelé odkazy, stahují neověřené aplikace, spouštějí zavirované přílohy emailů anebo posílají data přes platformy zdarma (ulozto.cz, úschovna.cz...). Majitelé firem celou situaci mnohdy ještě zhoršují např. pořízením antivirových programů zdarma, které často nezajišťují dostatečnou ochranu firemních dat.

 

JAK SE CHRÁNIT PŘED RANSOMWAREM?

 
  • neignorujte upozornění na aktualizace operačních systémů a aplikací, nevyplácí se to
  • pravidelně aktualizujte počítačový software
  • zálohujte své soubory
  • používejte kvalitní antivirový program


OCHRAŇUJ A ZÁLOHUJ DŘÍV NEŽ BUDE POZDĚ!


Jedno z řešení, které ve spolupráci s námi, používá asi polovina našich zákazníků je firemní zálohovací software Veeam. Má totiž funkci zálohování se zabezpečením. Udržuje vaše data v bezpečí před kybernetickými hrozbami. Díky softwaru Veeam budou vaše zálohy bez virů a obnova dat bude probíhat bez rizika nové nebo opakované infekce virem.

Zabezpečte to nejcennější, co máte – svoje know how, znalosti a data zálohovacím softwarem na světové úrovni.

Pro více informací kontaktujte naše obchodní oddělení: obchod@comimpex.cz, tel.: +420 541 213 159.