Chtěli jste na COMIMPEX print ?www.c-print.cz

Čtení registračních značek pomocí neuronové sítě? Máme finančně nenáročné řešení.

Obrátila se na nás společnost QUICK STOP CAR S.R.O., která hledala řešení automatické kontroly vozů pro svou síť malých autoservisů. Vzhledem k tomu, že výsledný počet servisních míst má dosahovat stovky provozoven po celé České republice a později i v zahraničí, hledali finančně nenáročné a spolehlivé řešení.
Vybrali si náš systém COMIMPEX CAM SPZ.

400 SERVISŮ PO CELÉ ČR

Firma QUICK STOP CAR přichází s ambiciózním projektem vybudování sítě malých autonomních energeticky soběstačných servisů, které si můžou pronajmout lokální automechanici bez potřebného zázemí pro servisní činnost. Servisy jsou vybaveny zvedákem, nářadím a základními přístroji pro neautorizovanou servisní činnost a diagnostiku. Napájení servisní buňky je realizováno pomocí solárních panelů spojených s bateriovým úložištěm. Toto řešení zajišťuje jednoduchou a rychlou instalaci a případnou demontáž celé buňky bez závislosti na lokální infrastruktuře. Napojení na internet zajišťuje bezdrátová technologie 5G a přímé spojení s centrálou je řešeno pomocí VPN vytáčení routeru.
Nájemce (automechanik) eviduje svou činnost v systému firmy QUICK STOP CAR a náš systém je součástí kontrolního mechanismu skutečné činnosti.

SYSTÉM COMIMPEX CAM SPZ

Pro tento účel jsme firmě nabídli námi vyvíjený systém COMIMPEX CAM SPZ pro automatickou evidenci registračních značek. Systém využívá detekci a rozpoznání RZ na bázi neuronové sítě.
Naše upravené řešení spočívá v napojení výpočetní jednotky Raspberry a software COMIMPEX CAM SPZ na IP kameru. Kamera je umístěna tak, aby snímala vjezd do servisu. Software periodicky prohledává snímky z kamery a rozpoznanou SPZ posílá do cloudu firmy QUICK STOP CAR pro další zpracování.
Zároveň jsou kamery ze všech provozoven napojeny na centrální server s naším záznamovým kamerovým systémem COMIMPEX CAM 2.1, který uchovává obrazový záznam z vnitřního prostoru servisu. Obrazový záznam a živý náhled z jednotlivých kamer je možné využít v případě škodné události na servisovaném voze a servisní buňce nebo při nesrovnalosti mezi objednávkou a detekovanou RZ. V tomto případě je uvědoměn operátor společnosti QUICK STOP CAR, který může provést kontrolu a v případě potřeby kontaktovat nájemce.


EFEKTIVNÍ A FINANČNĚ NENÁROČNÉ ŘEŠENÍ

Díky spolupráci s naší společností firma QUICK STOP CAR získala inovativní řešení, které je finančně nenáročné, spolehlivé a splňuje jejich potřeby. Za velký úspěch považujeme také to, že námi dodané řešení je energeticky nenáročné a umožňuje zachování autonomie jednotlivých servisních buněk.

COMIMPEX-CAM-SPZ_.JPG