Chtěli jste na COMIMPEX print ?www.c-print.cz

Provozování menší firmy v Cloudu? Proč by ne?

Stále častěji se setkáváme s požadavkem menších firem na analýzu stavu jejich IT systémů. Zda by se dal optimalizovat a zlevnit provoz, zjednodušit obsluha či zvýšit zabezpečení. Na nedávno proběhlé migraci headhunterské kanceláře Wolf Hunt si můžeme ukázat typický scénář.

27. 6. 2022

RYCHLÝ NÁRŮST ZAMĚSTNANCŮ

Jedná se o dynamickou společnost, která se z pár nadšených zakladatelů během několika let rozrostla na desítku zaměstnanců. Tím, jak se rychle rozvíjeli, používali stále více volně dostupných informačních systémů. Následně dospěli do bodu, kdy se rozhodli využít znalostí profesionálů a obrátili se na nás s požadavkem na celkové zhodnocení technického stavu a návrh změn.


NEEFEKTIVITA STÁVAJÍCÍCH SYSTÉMŮ

Využívané systémy a aplikace byly od různých výrobců a v některých oblastech narážely na limity. Jejich správa byla roztříštěná a majitelům zbytečně zabírala čas, který by lépe investovali do jejich podnikání. V neposlední řadě bylo nutné ošetřit i celkovou bezpečnost a ochránit důležitá data.
 

KONSOLIDACE DO MICROSOFT 365

Řešením byla konsolidace všech systémů pod osvědčené řešení Microsoftu – M 365 s licencemi Business Premium. Tím se pokryly firemní emaily, sdílené kalendáře i dostatečně velké uložiště dat. Licence obsahuje i antivirus Business Defender, čímž se nahradil původní samostatný placený antivirus.
 

JEDNODUŠŠÍ SPRÁVA A MINIMUM HARDWARE

Pro maximální bezpečnost firemních dat se zakoupilo uložiště NAS, na které se automaticky zálohují všechna data z Microsoft cloudu.  Optimálním využitím cloudových služeb jsme docílili naprostého minima hardware v kancelářích – router internetového poskytovatele, tiskárny a NAS.
Toto nové řešení společnosti Wolf Hunt přineslo jednodušší centrální správu, minimalizaci případných poruch fyzických zařízení, možnost pracovat odkudkoliv a v neposlední řadě i finanční úsporu zrušením nepotřebných aplikací a systémů. Zjednodušilo jim vlastní práci a umožnilo další rozvoj.

V případě zájmu o vstupní IT audit Vašich firemních systémů zdarma kontaktujte naše obchodní oddělení.